W retro łazience zdecydowanie lepiej niż prysznic prezentuje się wanna, w dodatku wanna wolnostojąca osadzona na nóżkach lub bezpośrednio na podłodze. To właściwie najważniejszy element tego pomieszczenia, tuż obok szafki z umywalką. Szafki retro do łazienki najczęściej przyjmują z kolei postać mebli drewnianych na wysokich nóżkach w naturalnym kolorze lub wręcz przeciwnie – w kolorze pastelowym, wręcz cukierkowym. Charakterystyczną cechą retro mebli do łazienki jest ich ozdobny charakter, uzyskiwany za sprawą frezowanych frontów i metalowych okuć.
Łazienka nie byłaby pełna bez takich elementów jak baterie przy zlewie, wannie czy pod prysznicem. Każda z nich powinna reprezentować dokładnie taki sam styl. Baterie retro do łazienki przybierają różną kolorystykę – najbardziej charakterystyczne są te miedziane, ale dużą popularnością cieszą się także warianty srebrne, złote i czarne. Ich typową cechą jest finezyjny kształt i zdobienia oraz, obowiązkowo, retro kurki. A jakie lustro retro wybrać do łazienki? Najbardziej zjawiskowe będzie to w zdobionej, posrebrzanej lub pozłacanej ramie. Jeśli jednak taki model okazałby się nadto przyciągać uwagę, dobrym rozwiązaniem może okazać się lustro w prostej ramie, za to o ciekawym kształcie.
Łazienka w stylu retro nie byłaby pełna bez dodatków, które nadają charakter lub spajają wszystkie elementy wystroju w jedną całość. Po czym rozpoznać, że dekoracje będą odpowiednie do retro łazienki? Głównym wyznacznikiem jest tu starodawny charakter, który przywodzi na myśl dekady XX wieku. Będą to zatem bibeloty i akcesoria:
Mowa tu oczywiście o podstawowych elementach wyposażenia łazienki, takich jak mydelniczki, kubeczki, dywaniki czy wieszaki na ręczniki. Co natomiast sprawdzi się na ścianach? Świetnym wyborem mogą okazać się plakaty do łazienki retro, czyli grafiki w formie rysunków, okładek gazet czy też zdjęć w pastelowej kolorystyce, na których zobaczymy między innymi kultowe modele pojazdów.
A w jakiej kolorystyce utrzymać łazienkę w stylu retro? W takim pokoju kąpielowym spotykamy najczęściej kontrastowe połączenie czerni i bieli, jednak charakterystyczna jest dla niej również butelkowa zieleń oraz pastele – jasny róż i błękit zestawione z bielą.