Rolety w kuchni

Rolety wewnętrzne najczęściej wybierane do mieszkania

Coraz częściej do aranżacji okien wykorzystuje się wewnętrze rolety. Użytkownicy tego elementu wyposażenia wnętrz cenią je przede wszystkim za funkcjonalność. Dzięki nim można bardzo precyzyjnie regulować dostęp światła słonecznego do wnętrza, jednocześnie są bardzo proste w obsłudze i wnoszą do przestrzeni mieszkalnej swoisty minimalizm estetyczny pozwalający na utrzymanie równowagi estetycznej, nawet przy nadmiernej ilości wyposażenia.

Kolorowe i praktyczne rolety rzymskie

Rolety wewnętrzne nie tylko zaciemniają wnętrze, ale wprowadzają do niego kolor. W ofercie dostawców rolet można znaleźć właściwie pełną paletę kolorów i dobierać je dowolnie do zaprojektowanej przestrzeni. W doborze rolet najważniejsza jest ich funkcjonalność i sposób montażu i to właśnie na te elementy należy zwrócić uwagę dobierając rolety do przestrzeni wnętrza.

Rolety w oknie

Rolety rzymskie cenione są wysoko przede wszystkim za ich dekoracyjny charakter. Stosuje się je najczęściej zamiast tradycyjnych zasłon a nawet firanek. Ich największym atutem jest kolorowa powierzchnia wielkości okna, chociaż najlepiej wyglądają, gdy opuści się je do połowy szyby. Umożliwiają wówczas wnikanie światła do wnętrza a jednocześnie zdobią przestrzeń wybraną barwą rolety.

Rolety rzymskie posiadają kaskadowy układ, podsuwają się w górę okna w postaci harmonijki. Ich kolejną zaletą jest zachowanie lekkiego prześwitu pomiędzy ramą okna a powierzchnią rolety. Kolejną to rodzaj materiału o różnej gęstości, dzięki temu można swobodnie regulować ilość światła nawet przy opuszczonej rolecie. Może ona sprawiać wrażenie lekkiej struktury, może być też szczelną, optycznie mięsistą powierzchnią. Rolety rzymskie montuje się bezpośrednio do ściany lub do karnisza.

Rolety plisowane

Rolety plisowane cenione są przede wszystkim za swoją funkcjonalność. Montuje się je w kasetach, wewnątrz których roleta zwija się w delikatną harmonijkę. Rolety przylegają ściśle do okien, ram i szyby dzięki prowadnicom biegnącym wzdłuż całego okna. Prowadnice w postaci cienkiej żyłki lub sznureczka umożliwia ustawienie rolety na dowolnej wysokości. Rolety plisowane wnoszą do wnętrza dokładnie tyle światła ile życzy sobie użytkownik. Minimalistyczny charakter rolet sprawia, że doskonale pasują do zasłon lub je zastępują przy zachowaniu firanek.

Rolety bezinwazyjne mini

Rolety bezinwazyjne mini to przykład rolet klasycznych, najczęściej montowanych w obiektach użyteczności publicznej, ale i w domach. Ich ogromną zaletą jest prostota, łatwy montaż i niska cena. Można je zamontować w oknach dachowych czy balkonowych. Tego rodzaju rolety montuje się albo w kasetach ukrywających zwiniętą rolkę albo w postaci wolnowiszącej. Przytwierdza się je do sufitu, ściany albo bezpośrednio do ramy okiennej.

Rolety Dzień i Noc

Rolety Dzień i Noc charakteryzują się łatwym montażem i prostą obsługą oraz spektakularnym efektem. Ich największą zaletą jest swobodne sterowanie ilością światła wpadającego do wnętrza za pomocą przesuwania pasów w górę lub w dół. Paski nałożone na siebie umożliwiają wnikanie światła a opuszczone w pełni je blokują. Dodatkowo o ilości światła decyduje struktura materiału i jego kolor.