salon w stylu retro

Jak urządzić salon retro?

Kochasz dodatki retro? Lepiej się czujesz we wnętrzach retro i vintage niż w modernistycznych? Sprawdź jak niewielkim kosztem urządzić piękny salon w stylu retro w twoim domu

Jakich dodatków użyć tworząc salon vintage?

Wnętrze retro nie istnieje bez dodatków. To nimi właśnie uzyskamy efekt przeniesienia się do przeszłości. Przykładowo stare radio lub adapter to wręcz nieodzowne dodatki w salonie retro. Dobrze wygląda też telefon ze słuchawką i dużym pokrętłem Styl vintage można uzyskać też stosując dodatki takie jak poduszki czy stylizowane zasłony. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalny klimat vintage. Pamiętaj, też żeby nie przesadzić i żeby Twoje wnętrze nie zmieniło się w graciarnię.

Retro salon i jego meble

Meble retro – nawiązujące do przeszłości, czasem posiadające ślady użytkowania, a zawsze prawdziwą duszę wywołującą nutkę nostalgii. Urządzając salon w stylu vintage można zapytać znajomych, czy ktoś nie dysponuje starymi meblami w dobrym stanie lub ewentualnie kupić coś w komisie meblowym czy w internecie. Czasem, szukając mebli uda się niedrogo kupić prawdziwe antyki. Stare meble retro to nie tylko komody, witrynki i szafy, ale też lampy stojące ze szklanym kloszem, krzesła, lustra i stoły. A jeśli jesteśmy przy komodach to doskonałym pomysłem będą meble z drewna lub płyty wykończone na wysoki połysk i koniecznie zaopatrzone w drewniane nóżki.

Podłogi w tylu retro

We wnętrzu w stylu retro sprawdzą się dywany w geometryczne wzory lub gładkie. Sprawdzą się wyraziste barwy. Salon vintage z takim pokryciem podłogi jest miękki i miły. Geometrycznymi wzorami pasującymi do podłóg możemy też udekorować rolety, lub zasłony. Pod dywanem najczęściej parkiet. Taki w jodełkę. To wizytówka w stylu retro i jego bardziej gustowna odsłona, bo przecież nie będziemy kłaść na podłogę wykładziny z lat 60?

Ściany w stylu vintage

Ściany w stylu vintage mogą być białe. Mogą też być pomalowane farbą w odcieniach pastelowych. Pastelowe kolory w starym stylu sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne, Możesz też użyć stylizowanej fototapety, czyli wykorzystać nowoczesne technologie to uzyskania efektu vintage. Na ścianie możesz powiesić obrazy w sepii, plakaty w podobnym stylu, może jakieś pamiątki po przodkach, np.: zdjęcia z dzieciństwa babci i dziadka. Możesz też wykorzystać plakaty propagandowe w stylu retro. Ścianę z klimatem stworzysz też wieszając na niej stary zabytkowy zegar.

Czy salon retro vintage to pomysł dla każdego?

Urządzić salon w stylu vintage, to uzyskać przytulne wnętrze, takie z duszą, z najlepszymi wspomnieniami, nostalgią, takie, gdzie goście czują się jak u siebie i chętnie zostali by jak najdłużej. To też wnętrze, gdzie my sami czujemy się wspaniale. Salon w stylu retro to może być pomysł, na stworzenie wnętrza innego niż wszystkie, a jednocześnie miłego i przyjaznego. Jeśli jednak twój żywioł to beton i szkło, na dłuższą metę dobrze ci się będzie mieszkać we wnętrzach w stylu loft.