Monalisa DaVinci

DaVinci czy VanGogh? Co obrazy na twoich ścianach mówią o tobie?

Dzieła tych dwóch wielkich artystów od zawsze budziły ogromne emocje. Tak jak i życie obu malarzy, których historie są zupełnie różne. Okazuje się, że poza zamiłowaniem do sztuki i ogromnym talentem, nie mieli oni zbyt wiele wspólnego. Cenisz obrazy jednego, a za drugim nie przepadasz? A może podziwiasz obu, lecz bliższa jest Ci sztuka tylko jednego? To, czyje obrazy wiszą na Twoich ścianach — bardzo wiele o Tobie mówi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co dzieła największych malarzy świata zdradzają na Twój temat!

[hr height=”15″ style=”zigzag” line=”default” themecolor=”1″]

Da Vinci — człowiek orkiestra

[divider height=”10″]

Leonardo da Vinci to artysta, którego nie sposób nie znać. Zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym, był on człowiekiem renesansu — wszechstronnie utalentowanym i otwartym na świat. Ciężką pracą zdobył wiele naukowych osiągnięć. W wolnym czasie zajmował się inżynierią i odkrywaniem wynalazków. To samo również można powiedzieć o fanach jego twórczości. Jeszcze za jego życia zdobył uznanie ówczesnej arystokracji na dworach w całej Europie. Dziś można powiedzieć, że jego obrazy stały się klasykiem. Po repliki da Vinci sięgają ludzie wykształceni, z dobrym gustem i obeznani w sztuce. To również ludzie o szerokich zainteresowaniach, podróżnicy oraz osoby, które mają talent do interesów. Fanów malarstwa tego artysty łączy także zamiłowanie do bycia szczegółowym. Lubią kontrolować sytuację oraz, gdy wszystko idzie po ich myśli. Potrafią jednak godnie znosić porażki oraz nie zrażają się do tego, by próbować dalej.

[divider height=”10″]

Van Gogh — introwertyk i pesymista

[divider height=”10″]

XIX wiek był pełen wybitnych i barwnych postaci. Jednym z nim był również narodzony w Holandii Vincent Van Gogh. Zaczynał od kaznodziejstwa, nawracając na wiarę, a skończył na byciu niespełnionym i niedocenionym za swego życia artystą. Przygodę z malarstwem rozpoczął dopiero w wieku 27 lat, ale nie przeszkodziło mu to, w rozwinięciu niezwykłej twórczości. Problemy ze zdrowiem psychicznym zapoczątkowała seria kilku niefortunnych dla artysty wydarzeń. Obcięcie sobie ucha, było jedynie preludium do samobójstwa, które popełnił w wieku 37 lat. I właśnie wtedy usłyszał o nim cały świat, a jego obrazy do dziś uchodzą za prawdziwe dzieła sztuki. Po jego reprodukcje obrazów sięgają zazwyczaj osoby wrażliwe, serdeczne oraz bardzo rodzinne. Są to również ludzie, którzy twardo stąpają po ziemi, powtarzając sobie, że lepiej dać się zaskoczyć pozytywnie, niż doznać rozczarowania.

[divider height=”10″]

Reprodukcje słynnych obrazów — modny dodatek do wystroju wnętrza

[divider height=”10″]

W ostatnich latach coraz częściej i chętniej sięga się po reprodukcje dzieł słynnych malarzy. Są one ciekawym i intrygującym dodatkiem, który ożywia wnętrze mieszkania. Często spotyka się je także w gabinetach, biurach oraz restauracjach. Reprodukcje dopełniają różnych wnętrz — od tych klasycznych, po bardziej nowoczesne. Często łączone są również w liczące kilka okazów domowej galerie sztuki. Jeżeli szukasz reprodukcji dla siebie, zajrzyj koniecznie na stronę Vintageposteria i zapoznaj się z reprodukcjami największych sław świata. Wykonane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal, zajmą zaszczytne miejsce na Twojej ścianie.

[hr height=”15″ style=”zigzag” line=”default” themecolor=”1″]