Naklejki na ścianę do pokoju dla dzieci. Metamorfoza pokoju dziecięcego

Szklany panel nad kuchenką
Co zamiast kafelek w kuchni? Czym zastąpić płytki na ścianę?
9 lipca, 2021
Styl boho w sypialni
Styl boho w mieszkaniu. Jak urządzić wnętrze w stylu boho?
13 sierpnia, 2021
aranżacja pokoju dziecka
Pokój dziecięcy to oaza dla naszych pociech. Dzięki kolorowym dodatkom i pięknie zaaranżowanym ścianom dzieci w swoich pokojach powinny czuć się swobodnie. W końcu jest to ich miejsce na ziemi, gdzie mogą w pełni wyrażać swoje emocje i być sobą. Jednym z dodatków, który idealnie sprawdzą się w takich miejscach są ozdoby takie jak naklejki do pokoju dziecięcego, które możemy nakleić jako wyróżniki nadające charakteru w miejscu, w którym są umieszczone. Jakie zatem naklejki kupić by mieć pewność, ze nabyło się produkt odpowiedniej jakości?

Jaką naklejkę kupić by spełniała nasze standardy?


Przede wszystkim producent nie powinien żałować kleju i pigmentu na folię, która jest głównym nośnikiem wzoru. Dzięki tym dwóm elementom produkt jest mocny i tak łatwo nie porwie się czy odklei od ściany. Folia, z której jest wyprodukowana naklejka do pokoju dzieci powinna być niezwykle wytrzymała na rozciągania podczas odklejania od folii zabezpieczającej czy na oblania jakąkolwiek substancją, która nieopatrznie znajdzie się w posiadaniu naszej pociechy.

Ponadto dziecięce naklejki na ścianę, które są najwyższej jakości powinny mieć zapewnione certyfikaty, które dopuszczają produkt do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy świadomość, że producent „wypuścił” na rynek przedmiot, który odpowiada normom zgodnym z wymaganiami, które znajdują się pod danym certyfikatem. Naklejki przede wszystkim powinny również spełniać wszystkie wymagania pociechy pod względem estetycznym. Ulubiony motyw z bajki, obraz bądź widok nawiązujący do przyrody również sprawdzą się jako ozdobniki ścian w pokojach starszych dzieci, które już „wyrosły” z swoich wczesnodziecięcych przyzwyczajeń.


Jakie wzory są najmodniejsze w tym sezonie?


Od kilku lat na salonach aranżacyjnej mody królują wzory delikatne. Tyczy się to zarówno naklejek do pokoju chłopca jak i dziewczynki. Da się przede wszystkim zauważyć, że nadal pozostają modne wzory w stylu skandynawskim czy boho, w którym głównym motywem są naturalne barwy i wzory nawiązujące do natury. Ponadto niezwykle pożądane są również naklejki z kwiatami czy te, które świetnie wyróżnią się w stylu loftowym czy nowoczesnym. Wbrew pozorom naklejki na ścianę dla dzieci nie muszą być mdłą pstrokacizną, która zakłóci ład całego mieszkania. Może być idealnym uzupełnieniem całości jako ozdoba pasująca do motywu przewodniego pokoju.

Naklejki jako ozdoby ścienne mogą być wielkiego formatu, ale mogą zawierać również mniejsze elementy, które wchodzą w skład całego motywu, który należy umieścić na ścianie. Młodzieżowe naklejki na ścianę to również świetny sposób na podniesienie samopoczucia nastolatka, który w ten sposób wyraża samego siebie. Posiadając element ozdabiający ścianę, który jest częścią jego/ jej ulubionej pasji, filmu czy sportu starsza pociecha będzie czuć się bezpiecznie, swobodnie i jak u siebie. Aranżowanie pokoju dziecka to trudne zadanie. Bo bój staczają dwie strony: rodzice, którzy chcą utrzymać estetyczny ład w mieszkaniu oraz dzieci, które chcą wprowadzić swoją stylistykę wnętrzarską. Dlatego wybierając się na zakupy warto wypracować kompromis, dzięki któremu uda się zakupić produkt spełniający oczekiwania obu stron.

Komentarze są wyłączone.