Styl boho w sypialni

Styl boho w mieszkaniu. Jak urządzić wnętrze w stylu boho?

Styl Boho od wielu lat jest cały czas popularny. Osoby urządzające wnętrze w tej stylistyce, najbardziej doceniają takie rozwiązanie za naturalność, wygodę i nonszalancję, a także dużą swobodę w dobieraniu różnego rodzaju fasonów, materiałów i wzorów.

Estetyka mieszkania urządzonego w stylu Boho opiera się na zasadach wyważonego eklektyzmu, gdzie stare i zabytkowe meble łączą się z nowoczesnymi dodatkami, a egzotycznie zdobione dekoracje z delikatnymi materiałami i dziełami sztuki.

Czym charakteryzuje się styl Boho we wnętrzach?

Jedną z największych zalet stylu Boho w mieszkaniu jest dowolność w łączeniu ze sobą różnych wzorów i kolorów, które mogłoby się wydawać, nigdy nie powinny być ze sobą zestawione. Charakterystycznym elementem są również dominujące i intensywne barwy, które niekiedy są ekstrawaganckie, a nawet krzykliwe.

Najczęściej wybieranymi kolorami w salonach Boho są:

  • czerwień w odcieniu wina,
  • niebieski turkus,
  • kakaowy brąz,
  • oraz nasycona purpura.

W sypialni bardzo dobrze sprawdzają się stonowane barwy, które są idealnym tłem dla wyrazistych akcesoriów czy dekoracji. Warto więc postawić na subtelną patynę, delikatną miętę albo przygaszoną żółć. Świetnymi dodatkami są różnego rodzaju poduszki, narzuty, dywany i kosze, a także obrazy i rośliny doniczkowe.

Styl boho
Wzory w stylu boho

Materiały i wzory w stylu Boho.

Boho znany jest przede wszystkim z bogactwa wzorów i ornamentów. Egzotyczne naszycia i marokańskie arabeski bardzo dobrze współgrają z rustykalnymi zdobieniami i ludowymi haftami, dzięki czemu uzyskujemy stylowe i spójne wnętrze.

Dom w stylu Boho pięknie prezentuje się w dodatkach z dalekich wypraw oraz rodzinnych pamiątkach, które idealnie podkreślają charakter wnętrza. W takim mieszkaniu bardzo dobrze odnajdą się także orientalne płytki, pstrokate tapety albo mięsiste dywany posiadające interesującą geometrię.

Surowce i materiały, z których zostały zaprojektowane meble, dekoracje i inne akcesoria również odgrywają bardzo ważną rolę w stylu Boho. Szlachetne gatunki drewna, takie jak: heban, mahoń albo palisander idealnie podkreślają egzotykę danego wnętrza. Dominujące i przytłaczające drewno warto zastąpić meblami wiklinowymi albo bambusowymi.

Jeśli chodzi o dekoracje to bardzo dobrym pomysłem są przedmioty ceramiczne, ręcznie wykonane figurki, wazony i donice. Na ściany w kuchni w stylu Boho można położyć tapety przedstawiające fantazyjny deseń.

Dekoracje ścienne w stylu boho
Dekoracje ścienne w stylu boho

Obfitość ozdób i drobiazgów, które podkreślają swobodny charakter wnętrza Boho.

Styl Boho to przede wszystkim wyraziste kolory i charakterystyczne wzory, ale również obfitość różnego rodzaju drobiazgów i ozdób, które podkreślają swobodny i artystyczny charakter danego pomieszczenia. Do tego stylu warto dobierać wielobarwne tekstylia, wzorzyste poduszki na sofy i kanapy oraz ekstrawaganckie narzuty, chodniki i dywany.

Na taras i balkon urządzony w stylu Boho warto postawić produkty wykonane z naturalnych materiałów oraz roślinność. Świetnie sprawdzają się duże i masywne donice, w których posadzone są rośliny, takie jak: figowce, palmy albo drzewka bonsai.

Boho nazywany jest bardzo często stylem wolnych dusz. Najczęściej wnętrze w tej stylistyce projektują artyści, intelektualiści i indywidualiści, którzy mogą w ten sposób zamanifestować swoją osobowość.

Bohemiański styl pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat we wnętrzu, bez wydawania dużych pieniędzy na urządzenie całego mieszkania. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób projektujących dom, którzy poszukują oryginalnych zestawień.