Kuchnia w stylu vintage

Kuchnia w stylu vintage – pomysły na styl vintage w kuchni

Z roku na rok można zauważyć, że styl vintage powracający stylistyką do czasów naszych babć wzbudza spore zainteresowanie. Niektórzy, by faktycznie poczuć dawny klimat decydują się na to, by w takie stylistyce utrzymywać swoje wnętrze. Wśród tych propozycji cieszących się sporym zainteresowaniem znajduje się kuchnia w stylu vintage. Jak ją stworzyć, o czym pamiętać? Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej. 

Czym jest styl vintage

Myśląc o aranżacji kuchni w stylu vintage należy w ogóle zacząć od tego czym jest ten styl. Jest to jedna z najbardziej popularnych opcji aranżacyjnych wykorzystywanych w kuchniach. Dotyczy wykonania wnętrza w takiej formie, która klimatem nawiązywać będzie do lat 50-tych i 60-tych minionego wieku. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na te najważniejsze aspekty, cechy jakie ma ten styl, by faktycznie aranżacja kuchni w stylu vintage była udana. 

Najważniejsze cechy w stylu vintage 

Planując aranżację wnętrz w stylu vintage należy mieć na uwadze takie cechy jak wykorzystanie mebli z drewna litego. Do tego dodatki, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej ożywione, meble z drewna nie będą go przytłaczać. Bardzo ważne w stylu vintage będą między innymi elementy dekoracyjne, wśród których można wykorzystać np. zdobione uchwyty do szafek. 

Jakie meble do kuchni w stylu vintage?

Niezależnie czy będzie to duża, mała kuchnia w styli vintage czy aneks kuchenny w takiej stylistyce należ zadbać przede wszystkim od odpowiednie meble. W tym stylu stawiamy na takie elementy estetyczne, które mają charakter przytulny są obłe, zaokrąglone. Takie właśnie powinny być meble w kuchni, bez ostrych krawędzi. Można postawić na gładkie drewniane fronty, bądź takie ze zdobnymi frezami. Jeśli chodzi o stylistykę mebli najlepiej wybierać jasne kolory, stonowane. W grę wchodzić mogą odcienie bieli, ecru, kremowego, różu, błękitu. Mając stare meble z domu babci można je odrestaurować i na pewno będą atrakcyjnym dodatkiem. W stylu vintage postawić będzie można także na meble z przeszkleniami.

Najciekawsze dodatki do kuchni w konwencji vintage? 

Istotnym elementem będą również wybrane odpowiednio dodatki do kuchni vintage. To bardzo istotna kwestia, ponieważ ten styl zakłada użycie elementów dekoracyjnych, które całościowo będą poprawiały wygląd wnętrza. Takie dodatki mogą być prawdziwą kropka nad i w całej stylizacji. Powinny nawiązywać do wszystkiego co retro, a jednocześnie dobrze jeśli będą miały praktyczny charakter. Na uwadze warto mieć tutaj takie elementy wyposażenia jak oświetlenie w starym stylu, pojemniki na przyprawy, pojemniki na chleb, cukier, mąkę, makaron. Nieodłącznym elementem będą stylizowane na połowę XX wielu metalowe puszki. Odpowiednie zestawienie dodatków to szansa na stworzenie wnętrza, które faktycznie odda klimat lat 50-tych minionego wieku, a jednocześnie zapewni funkcjonalność.